Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Na kulturní akce rozdělí kraj 2,7 milionu – o sedm set tisíc víc

Na kulturní akce rozdělí kraj 2,7 milionu – o sedm set tisíc víc

Turnovský rockový festival Turn-Off, festival KI-NO v Liberci, folklorní veselice Vánoce s Nisankou, cyklus Divadelní léto ve Frýdlantském výběžku, hudební přehlídka Jazz pod Kozákovem v Semilech a desítky dalších.

Ilustrační foto
28. března 2023 - 19:46

Tyto akce se v letošním roce uskuteční také díky podpoře Libereckého kraje, konkrétně jeho dotací z programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2023. Ten byl vypsán koncem loňského roku, přičemž uzávěrka žádostí následovala v polovině letošního února.

„Pro letošní rok jsme navýšili částku na program Kulturní aktivity o 700 tisíc korun. Jsem ráda, že jsme díky tomu mohli uspokojit více žadatelů,“ uvedl Květa Vinklátová, náměstkyně pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

V tomto programu přijal Krajský úřad Libereckého kraje celkem 76 žádostí o dotaci, z čehož jich bylo 61 navrženo k podpoře. Z částky na program vyhrazené, jejíž výše činila 2,7 miliony korun, bylo rozděleno 2.641.002 korun. Šest žádostí kraj nepodpořil z důvodu nedostatečného počtu bodů, devět jich bylo vyřazeno kvůli nesouladu v administrativě.Účelem podpory je spolufinancování kulturních akcí a aktivit regionálního a nadregionálního významu se zaměřením na tradiční českou hudebnost, divadelní tvořivost, taneční umění a další kulturní tvorbu. Podpora je určena především na akce s širším společenským přínosem v regionu a dopadem na rozvoj regionální kultury a zachování tradic.

Libereckénovinky.cz informoval Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí Libereckého kraje.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:arch.)Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
49%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
26%