Svátek má: Ivo

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajina provedla cvičnou střelbu z „Gradů“ poblíž hranic s Krymem

Ukrajina provedla cvičnou střelbu z „Gradů“ poblíž hranic s Krymem

V Chersonské oblasti na Ukrajině poblíž hranic s Krymem prováděl ukrajinský vojenský personál cvičení k odražení „ruské námořní invaze“.

Ilustrační foto
21. ledna 2022 - 10:30

Jak informuje tisková služba velení Společných sil Ozbrojených sil Ukrajiny (APU) na Facebooku , nacvičovali i odražení útoku v oblastech ohrožených tanky.

„Zejména bojové posádky vícenásobných odpalovacích raketových systémů BM-21 Grad dokončily úkol potlačit a zničit palné zbraně, obrněná vozidla a živou sílu fiktivního nepřítele,“ uvádí zpráva.

V rámci cvičení raketová baterie se přemístila do výcvikového prostoru, kde se zařadila do bojové sestavy a prováděla přípravy ke střelbě a řízení palby.

Podle Interfax-Ukrajina se tímto způsobem armáda dopracovala k narušení útočné operace, která byla podle plánu manévrů prováděna v několika sektorech. K obraně svých pozic ukrajinská armáda používala vícenásobné odpalovací raketové systémy BM-21 Grad.


„Dokončili jsme úkol potlačit a zničit palebnou sílu, obrněná vozidla a živou sílu falešného nepřítele,“ stojí ve zprávě.

Velitel Společných sil ozbrojených sil Ukrajiny generálporučík Sergej Naev při cvičení využívala informace poskytované dělostřeleckým průzkumem a také pokyny od operátorů průzkumného bezpilotního prostředku.

„Taková školení v uskupení vojsk, které je podřízeno našemu velení, se konají pravidelně. Proto vojenský personál vždy prokazuje vysokou úroveň výcviku a soudržnosti a včas reaguje na všechny možné hrozby,“ zdůraznil ukrajinský generál.

Dodal, že velitelé během cvičení pokaždé přidávají nové prvky a vstupy, aby vypracovali různé aspekty boje proti nepříteli. Naev byl s výsledky cvičení spokojen.

„Výsledek mluví sám za sebe. Armáda již dosáhla vysoké úrovně soudržnosti při plnění zadaných úkolů,“ uzavřel.

Začátkem ledna Ukrajina zablokovala část Černého moře v oblasti Oděsy, aby mohla provést vojenská cvičení.

Během společných cvičení s NATO Sea Breeze-2022 ukrajinská armáda vypracuje interakci s běžnými jednotkami aliance, včetně potápěčských a protiponorkových skupin.

(rp,prvnizpravy.cz. fb, eadaily,foto:arch.)